Kontakt

Tveka inte att höra av dig till oss på Solelkommissionen – Scrolla ned lite på sidan så hittar du våra uppgifter!

Medlemmar

*Kontakta i första hand Johan Öhnell, ansvarig för Solelkommissionen.

Johan Öhnell

Ordförande

Solkompaniet

johan.ohnell@solkompaniet.se
Telefon: 0708 – 51 58 50

Anna Denell

Hållbarhetschef

Vasakronan

anna.denell@vasakronan.se
Telefon: 08 – 566 205 81

Stefan Sundelius

Produktchef solkraft 

Telge Energi

stefan.sundelius@telgeenergi.se
Telefon: 0706 – 65 17 55

Johline Lindholm

Press och PR

Telge Energi

johline.lindholm@telgeenergi.se
Telefon: 0733- 90 21 58

Magnus Ulaner

Miljöchef

HSB

magnus.ulaner@hsb.se
Telefon: 010 – 442 03 51

Jonas Carlehed

Hållbarhetschef

IKEA

jonas.carlehed@ikea.com
Jonas.carlehed@ikea.com

Frida Lundgren

Public Affairs

IKEA

frida.lundgren@ingka.ikea.com
Telefon: 0701- 43 55 20

Ulf Näslund

Chef teknik och Service 

Vasakronan

ulf.naslund@vasakronan.se
Telefon: 018 – 489 21 36